Czapka dla niemowlaka

Czapka dla niemowlaka

Czapka to również ważna część garderoby dziecięcej, gdyż przez głowę można stracić aż 40% ciepła. Kiedy przygotowujesz wyprawkę niemowlęciu, szpital nakazuje, aby wziąć co najmniej 3 pary (dwie bawełniane i jedną grubszą), więc od samego poczęcia, czapka odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż zabezpiecza główkę maleństwu. Pamiętajmy, aby dobierać czapeczki odpowiednio do pogody, aby nie przegrzać dziecka, to bardzo ważne!

Kiedy więc nakładać, a kiedy nie? Kiedy malec nie ukończył jeszcze 3 miesięcy, czapka jest obowiązkowa lekka bawełniana, bez względu na prognozę pogodę, gdyż narażamy dziecko w tym okresie na przeciągi, maluch może się szybko przeziębić. Kiedy jest już starsze możesz zrezygnować z nakładania. Jakie czapki kupować?
Na lato polecam takie, aby chroniły twarz, oczy oraz kark przed promieniami słonecznymi. Na zimę wybierzcie takie, aby dobrze zakrywało uszy i czoło.

Zobacz również

Naukowe sposoby na unikanie sezonowych infekcji

Wraz z początkiem jesiennych chłodów wzrasta liczba infekcji. Osoby spotykane przez nas na ulicy, w restauracjach czy pracy kaszlą i kichają, często prosto w naszą stronę. W takich okolicznościach nietrudno o złapanie infekcji, a wystąpienie objawów przeziębienia czy grypy jest zazwyczaj tylko kwestią czasu. Obydwie choroby mają podłoże wirusowe i przenoszone są głównie droga kropelkową. […]

Gdzie najtaniej kupić przybory szkolne?

Zakup przyborów szkolnych może być sporym wydatkiem. Choć pojedyncze zeszyty czy artykuły piśmiennicze nie są drogie, w większych ilościach generują duży koszt. Kiedy musisz skompletować wyprawkę szkolną, postaw na sklep internetowy, w którym dostaniesz wszystkie produkty z listy i zmieścisz się w założonym budżecie. Dziecko idzie do szkoły? Student zaczyna rok akademicki? A może Twoja […]

erodzina

Dodaj komentarz