Czapka dla niemowlaka

Czapka dla niemowlaka

Czapka to również ważna część garderoby dziecięcej, gdyż przez głowę można stracić aż 40% ciepła. Kiedy przygotowujesz wyprawkę niemowlęciu, szpital nakazuje, aby wziąć co najmniej 3 pary (dwie bawełniane i jedną grubszą), więc od samego poczęcia, czapka odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż zabezpiecza główkę maleństwu. Pamiętajmy, aby dobierać czapeczki odpowiednio do pogody, aby nie przegrzać dziecka, to bardzo ważne!

Kiedy więc nakładać, a kiedy nie? Kiedy malec nie ukończył jeszcze 3 miesięcy, czapka jest obowiązkowa lekka bawełniana, bez względu na prognozę pogodę, gdyż narażamy dziecko w tym okresie na przeciągi, maluch może się szybko przeziębić. Kiedy jest już starsze możesz zrezygnować z nakładania. Jakie czapki kupować?
Na lato polecam takie, aby chroniły twarz, oczy oraz kark przed promieniami słonecznymi. Na zimę wybierzcie takie, aby dobrze zakrywało uszy i czoło.

Zobacz również

Firany na metry – jaki materiał wybrać?

Firany na metry (metrażowe), czyli takie szyte na specjalne zamówienie, to najlepsze rozwiązanie w przypadku okien o niestandardowych wymiarach. Wśród ich atutów zdecydowanie należy podkreślić znacznie szerszy wybór materiałów, wzorów i kolorów niż w przypadku gotowych produktów. Materiały na firany Najpopularniejszym materiałem na firany jest żakard, produkowany z tworzyw sztucznych, niekiedy z domieszką bawełny. Niektóre […]

Tabletki na sen − co wziąć, żeby w końcu się wyspać?

Bezsenność to częsty objaw przemęczenia i stresu, depresji, a nawet chorób somatycznych. Leczenie bezsenności powinno, jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przebiegać dwutorowo: podczas terapii behawioralnej u psychologa i z wykorzystaniem leków nasennych. Chyba że przyczyną bezsenności jest choroba somatyczna. Leki nasenne dzielą się na te na receptę i tabletki nasenne bez recepty. Zobacz, co wziąć […]

erodzina

Dodaj komentarz