Czapka dla niemowlaka

Czapka dla niemowlaka

Czapka to również ważna część garderoby dziecięcej, gdyż przez głowę można stracić aż 40% ciepła. Kiedy przygotowujesz wyprawkę niemowlęciu, szpital nakazuje, aby wziąć co najmniej 3 pary (dwie bawełniane i jedną grubszą), więc od samego poczęcia, czapka odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż zabezpiecza główkę maleństwu. Pamiętajmy, aby dobierać czapeczki odpowiednio do pogody, aby nie przegrzać dziecka, to bardzo ważne!

Kiedy więc nakładać, a kiedy nie? Kiedy malec nie ukończył jeszcze 3 miesięcy, czapka jest obowiązkowa lekka bawełniana, bez względu na prognozę pogodę, gdyż narażamy dziecko w tym okresie na przeciągi, maluch może się szybko przeziębić. Kiedy jest już starsze możesz zrezygnować z nakładania. Jakie czapki kupować?
Na lato polecam takie, aby chroniły twarz, oczy oraz kark przed promieniami słonecznymi. Na zimę wybierzcie takie, aby dobrze zakrywało uszy i czoło.

Zobacz również

Co wiedzieć o alimentach?

Posiadanie dziecka daje wiele radości. Niestety, ale związane jest również z dużymi kosztami. Szacuje się, że koszt wychowania dziecka do 18 roku życia to około 200 tysięcy złotych. Ta kwota robi wrażenie. Zdarza się niestety, że jedno z rodziców odmawia opieki nad dzieckiem. Należą Ci się wtedy alimenty. Sprawdź co musisz wiedzieć o alimentach w […]

Najlepsze prezenty dla najmłodszych

Zastanawiasz się, czym obdarować najmłodszych członków rodziny z okazji urodzin, dnia dziecka czy też gwiazdki? Sprawdź nasze propozycje i daj się zainspirować! Zabawki interaktywne Zabawki interaktywne to doskonały prezent nie tylko dla niemowląt. Roboty, multizadaniowe pluszaki i stoliki edukacyjne dbają o to, by pociechy w każdym wieku mogły czerpać ogromną ogromną zabawę z nauki i […]

erodzina

Dodaj komentarz